R A D Y O A Y A Z
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R A D Y O A Y A Z

Radyoayaz Paylaşım Sitesidir

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

>>>sessizlik>>>

2 posters
YazarMesaj
cici.kiz
Üsttegmen
Üsttegmen
cici.kiz

>>>sessizlik>>> Empty
MesajKonu: >>>sessizlik>>>   >>>sessizlik>>> Icon_minitimePaz Şub. 18, 2007 3:41 am

Belki ellerine kan bulasmaz; belki gozlerini yumar, kulaklarini tikarsin; cigliklar parcalanir duvarlarinda...
Kafani cevirirsin yardim nidalarina ya da elvedalara...
Hicbir sey degissin istemezsin; yolunu tutmus, yukunu almissindir; paylasmayi bilmezsin....
Kimsenin yerine koyamazsin kendini; ne anlamaya, ne anlamlandirmaya calismazsin bir seyleri...
Sevgiden, asktan, dostluktan dem vurup, ortak olmazsin sorunlarima...
Her adim atisinda cekersin kendini geri; “konus!” derim, susarsin...
Ya dusuncelerin yoktur kendine ait, ya korkarsin dusunduklerini soylemekten...
Gercekten var misin, ihtiyacim oldugunda ortalikta gorunmezken...
Nasil inanirim sana; hakliya “hakli”, haksiza “haksiz” diyemezken...
Sessizlikte bogulurken sesim; ancak fisildayarak soyleyebiliyorum: “sessizlik cinayettir!”

Gidene “gitme” diyemeyenin, gelene “hos geldin”’i ne kadar anlamlidir bilemiyorum.
Benim gibi konusmayip, benim gibi yazmayandan uzak durursam; nereye goturur beni bu tekduzelik!

Arada bir “sacmala!” desin biri, olcup biceyim, dusuneyim ustunde; onun kadar sert, onun kadar umursamaz
olmayayim; icim rahat olsun “yaniliyorsun” derken ve gulumseyeyim.
Dikkatli oldugumdan dikkat isterim dogru; kacinirim kotu soz soylemekten; anlamadan itham etmek istemem;
tahammul gosteremem yargisiz infazlara; her duyguma bir cumle baglayabilirim istersem; ama ofkelenmeden
yazamam, yazamam yazmasina da sovemem de kimseye...

Sessizlik izin verir karsindakine, seni diledigince yorumlamasi icin...
Ve bazen, en fazla bagiranla, hic sesi cikmayani ayiramam birbirinden...
Ve merak ederim: “Ne sakliyorlar benden?”

Belki gozlem yapiyorlar, belki veri topluyorlar; herkes bagirirken susmak, erdem sayilir belki; ya sessiz cogunlugun
bir parcasi olmak?
Ben aglarken guluyorsan anlayis gosterebilirim; ben aglarken agliyorsan “dostum” diyebilirim, ben kalirken
gidiyorsan “korkak” sanabilirim; ben severken itiyorsan, vazgecebilirim senden ve ben sorarken susuyorsan,
katlim vaciptir demektir; olebilirim!
Sessizlik cinayet isler bazen; ne bir tanik, ne bir kanit birakmaz arkasinda; bazen bizim gibi sessiz, bazen
tirnaklarini topraga gecirerek, hayatimizdan cikip gider insanlar; bazen anlamamanin, bazen anlasilmamanin
acisini duyarlar.
Ve fark etseler de, etmeseler de, kimse guvende degildir artik; oysa, guvende olmak icin tercih edilir susmak!
Ve vicdanimizin tek dusu olur; deliksiz uyumak!!!
Türker SOLMAZ

En son tarafından Perş. Şub. 22, 2007 2:49 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
zvolen
Admin
zvolen

>>>sessizlik>>> Empty
MesajKonu: Geri: >>>sessizlik>>>   >>>sessizlik>>> Icon_minitimePtsi Şub. 19, 2007 12:05 am

guzel okudum biraz bayaa hos hepsini okuyamadim uzun biraz Very Happy
cici.kiz
Üsttegmen
Üsttegmen
cici.kiz

>>>sessizlik>>> Empty
MesajKonu: Geri: >>>sessizlik>>>   >>>sessizlik>>> Icon_minitimePerş. Şub. 22, 2007 2:38 am

oda güsel yarısını okuduysan o da bişeydir:p

>>>sessizlik>>>
1 sayfadaki 1 sayfası