R A D Y O A Y A Z
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R A D Y O A Y A Z

Radyoayaz Paylaşım Sitesidir

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

kurtlar vadisi teror...

YazarMesaj
zvolen
Admin
zvolen

kurtlar vadisi teror... Empty
MesajKonu: kurtlar vadisi teror...   kurtlar vadisi teror... Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 6:31 pm

PANA FİLM'İN KURTLAR VADİSİ TERÖR AÇIKLAMASI

İşte Pana Film'in yayından kaldırılan dizisi Kurtlar Vadisi Terör hakkındaki açıklaması:

İşte Pana Film’in yayından kaldırılan dizisi Kurtlar Vadisi Terör hakkındaki açıklaması:

KURTLAR VADİSİ’NİN SAYGIDEĞER İZLEYİCİLERİ,

23 yıldır Türkiye’nin gününü kana bulayan, ufkunu kapatan ve geleceğini körelten terör belasının arkasındaki karanlık gerçekleri konu edindiğimiz dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.

Bildiğiniz gibi, önyargılı karalama kampanyalarına rağmen Kurtlar Vadisi Terör’ün birinci bölümü yayınlanırken, bütün ülkede televizyon izleyenlerin yarısı nefeslerini tutmuş, her kesimden 30 milyon insanımızın yüreği birlikte çarpmış, eserde şu veya bu kesime karşı en küçük bir ayırım ve aşağılama görülmemiştir… Buna rağmen geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle fiili sansür çarkı dönmeye başlamış, hiçbir demokratik hukuk devletinde görülemeyecek bir uygulama ile dizimizin yayımlanması imkânsız hale getirilmiştir… Ya Kurtlar Vadisi yayından kalkacak ya da kanalın yayın izni iptal edilecekti…

Yapımcı olarak bizim yaptığımız 30 milyon vatandaşın takdirini kazanan sanal bir gerçekliktir ama bu kitlenin beğenisini hiçe sayan sansürcü zihniyetin yaptığı somut bir gerçekliktir… Zira, dizinin henüz sadece bir bölümü yayınlanmış ve bu bölümde herhangi bir sakınca görülmemiş olduğu halde sonraki bölümler, ısmarlama bir takım kaygı ve tahminlerden hareketle ağır şekilde suçlanmıştır.

Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir… Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi’ni suçlamış, yayın engellenmiştir…

Kurtlar Vadisi, yaklaşık çeyrek yüzyıl boyunca bu ülkenin 40 bin insanına kıyan senaryoyu yazdıran ellerin parmak izlerini sanal labaratuarda teşhis edeceği için mi linç uygulamasına hedef olmuştur?

Kurtlar Vadisi, kanlı sürecin yolaçtığı dolaylı-dolaysız 300 milyar dolarlık kaybın hesabını sorgulayacağı için mi sakıncalı bulunmuş ve susturulmak istenmiştir?

Ancak, Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı olarak PANA FİLM, bu konuda ve her konuda sözünü bir şekilde söyleyecek, televizyonda olmazsa sinemada, dijital platformlarda veya internet aracılığıyla siz saygıdeğer izleyenleriyle buluşacaktır…

Saygılarımızla…

PANA FİLM
zvolen
Admin
zvolen

MesajKonu: Geri: kurtlar vadisi teror...   kurtlar vadisi teror... Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 6:33 pm

KURTLAR VADİSİ EKİBİNDEN AÇIKLAMA: SABAH GAZETESİNİ KINIYORUZ
Açıklamada, "70 milyonluk ülkede 100 kişilik bir istatistiği sürmanşet yapanlar, aynı nedenlerle, Abdullah Öcalan posterlerinin açıldığı kongreyi, 22. sayfada kısa bir haber olarak değerlendiriyorlar" dendi.

PANA FİLM'DEN AÇIKLAMA
Bu arada dizinin yapımcısı Pana Film yaptığı bir açıklama ile Sabah gazetesinin başlattığı kampanyayı kınadığını belirterek, tepkilere yanıt verdi.

İşte Pana Film'in açıklaması...

Sabah gazetesinin, 30 milyon insanımızın heyecanla beklediği Kurtlar Vadisi Terör dizisine karşı yürüttüğü çirkin kampanyayı kınıyoruz.

Bu sansürcü ve iftiracı zihniyetin altında ne tür hesapların yattığını, Türkiye’nin konuşulması istenmeyen gerçeklerini birer birer anlatmış olan Kurtlar Vadisi dizisi takipçileri zaten biliyor.

70 milyonluk ülkede 100 kişilik bir istatistiği sürmanşet yapanlar, aynı nedenlerle, Abdullah Öcalan posterlerinin açıldığı kongreyi, 22. sayfada kısa bir haber olarak değerlendiriyorlar.

Kurtlar Vadisi Terör dizisi, teröre yüksek sesle “hayır” diyenlerin, bu ülkenin sonsuza kadar birlik ve beraberlik içinde yaşamasını isteyenlerin, buluşacağı bir adres olacaktır.
zvolen
Admin
zvolen

MesajKonu: Geri: kurtlar vadisi teror...   kurtlar vadisi teror... Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 6:43 pm

arkadaslar kendi fikrimi belirmezssem catlarim ama ben su anda yurt disindayim ve 3 gun sonra donuyorum k.v terorun yayinlanacagini duydugumda ohh be dedim artik seyredecek bir dizim oldu ama aradan 1-2 hafta gecmeden anlamsiz tartismalarla kaldirmislar ve ben bunu duyunca hakikaten uzuldum simdi ben kurtlar vadisi dizisinin fanatiklerinden biriydim filmini en az 5-6 defa seyrettim ama sanki toplumdaki herkes bu dizi yuzunden seri katil olucakmis havasi yaratildi ve dizi cancel.Ama ben dizimi geri istiyorum ilk bolumunu videolardan biraz seyrrettim cokta basarili olacak bi dizi ayrica yaklasik 30 milyn kisinin seyrettigi bi dizi nasil kaldirilir ya akliniz alabiliormu bunu..gercekten hukuk disi bir uygulama....
zvolen
Admin
zvolen

MesajKonu: Geri: kurtlar vadisi teror...   kurtlar vadisi teror... Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 6:50 pm

kurtlar vadisi teror... 8a098346-5a25-48d9-9c34-30b6bee54e89
zvolen
Admin
zvolen

MesajKonu: Geri: kurtlar vadisi teror...   kurtlar vadisi teror... Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 6:51 pm

kurtlar vadisi teror... Vbulletin3_logo
zvolen
Admin
zvolen

MesajKonu: bir kac resim..   kurtlar vadisi teror... Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 6:59 pm

kurtlar vadisi teror... 14_973925
kurtlar vadisi teror... 39
kurtlar vadisi teror... Resim1ga1
kurtlar vadisi teror... 44
kurtlar vadisi teror... 31_926579
kurtlar vadisi teror... 35_681120
kurtlar vadisi teror... Resim987022756ri8

kurtlar vadisi teror...
1 sayfadaki 1 sayfası