R A D Y O A Y A Z
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R A D Y O A Y A Z

Radyoayaz Paylaşım Sitesidir

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Soguklar Mus u susuz birakti

YazarMesaj
zvolen
Admin
zvolen

Soguklar Mus u susuz birakti Empty
MesajKonu: Soguklar Mus u susuz birakti   Soguklar Mus u susuz birakti Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 2:47 am

Şiddetli soğuklar nedeniyle su pompalarının donduğu Muş’ta, içme suyu sıkıntısı baş gösterdi. Belediye ekipleri, pompaların başında nöbet tutarken, buzların çözülmesi için de ateş yakıyorlar.

Mikail Gökarslan
NTV-MSNBC
Güncelleme: 12:31 TSİ 16 Şubat 2007 CumaMUŞ - Muş’ta etkili olan soğuklar yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Gündüz -15, gece ise -25 dereceye varan soğuklar nedeniyle donan su pompaları, şehirde içme suyu sıkıntısı yaşanmasına sebep oldu.

Dere, Kale ve Minare Mahallelerine su verilemediğini açıklayan Belediye Başkanı Necmettin Dede, ekiplerin sürekli olarak pompaların başında nöbet tutmaya başladığının ve buzların çözülmesi için ateş yaktıklarını söyledi.

Dede, “Geceleri eksi 20-25 dereceye varan soğukları yaşıyoruz. Soğuklar nedeniyle kentte su basan pompalar dondu. Su pompaları donunca, şehre su veremiyoruz. Bu nedenle vatandaş mağdur oluyor. Vatandaş mağdur olmasın diye itfaiye ile evlere su dağıtıyoruz. Aşırı kar sebebiyle zor günler yaşarken, soğukların da etkili olması işimizi iyice zorlaştırdı. Su pompalarını açmak ve donmalarını engellemek için sürekli olarak pompaların başında 24 saat nöbet tutuyoruz” dedi.

Bu arada, yakacakları biten vatandaşlar yeniden yakacak almaya başladı. Evinde yakacağı bittiğini söyleyen Dursun Can ” Bu yıl kış çok soğuk geçti ve yakacak yetiştiremiyoruz. Ben evime bu yıl iki ton kömür aldım ve bitti. Bir ton kömür daha aldım. Bu kömüründe yeteceğine inanmıyorum” diye konuştu.

Soguklar Mus u susuz birakti
1 sayfadaki 1 sayfası