R A D Y O A Y A Z
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R A D Y O A Y A Z

Radyoayaz Paylaşım Sitesidir

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Agabey toreye teslim olmadi

YazarMesaj
zvolen
Admin
zvolen

Agabey toreye teslim olmadi Empty
MesajKonu: Agabey toreye teslim olmadi   Agabey toreye teslim olmadi Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 2:46 am

İzmir’de aile meclisinin aldığı kararla kız kardeşini öldürmesi istenen ağabey, töreye karşı çıktı. Kardeşini öldürmek yerine devlet korumasına veren ağabey, aile üyelerini de savcılığa şikayet etti.

NTV-MSNBC
Güncelleme: 15:07 TSİ 16 Şubat 2007 CumaİZMİR - İzmir’de yaşayan 17 yaşındaki N. Ç., geçen yıl Haziran ayında kayboldu. Ağabey E.Ç’ye kız kardeşinin evli olan amcasının oğluna kaçtığını söyleyen aile meclisi, 17 yaşındaki kızın öldürülmesini istedi.

Kardeşini öldürmek için İzmir’e giden ağabey, olayı bir de kardeşinden dinleyince gerçeği öğrendi. Amcasının oğlunun kız kardeşine tecavüz edip, aylarca işkence ettiğini öğrenen ağabey, töreye boyun eğmedi.

Ağabey E.Ç. “Ben kızkardeşimi dinledim, olayı anlattı. Onun suçsuz olduğunu anladım. Sonra ağladı, ‘Ağabey, ben haksızsam beni öldür’ dedi” diye konuştu.

Kardeşine sahip çıkan E.Ç., iki ay ailesinden ayrı yaşadı. Ancak bu sürede ailesinden gelen tehditlerin sıklaşması üzerine önce karakola ardından da Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

17 yaşındaki kız kardeşini devlet korumasına veren E.Ç., suçlular yakalandıktan sonra, N.Ç’yi de yanına alarak yeni bir yaşam kurmayı amaçlıyor.

Ağabey, “Kardeşimi yanıma almak istiyorum, onu yalnız bırakmak istemiyorum” dedi

Agabey toreye teslim olmadi
1 sayfadaki 1 sayfası